Zasloužená remíza

A tým

TJ Svitavy : SK Holice 1 : 1 (1 : 1)

gól - Münzberger

Úvod zápasu byl pro hosty jak z hororového filmu, neboť již ve 4. min. centr domácích přeskočil na nerovném terénu nohu Žákovi, který chtěl míč odehrát do zámezí, a za ním stojící Belej neměl z malého vápna problém umístit míč do odkryté branky Holic.  S hosty to neotřáslo a hrál se fotbal nahoru dolů, v 22. min. centr Chvály hlavičkoval Ručka těsně vedle růžku domácí branky. V 32. min. byl stažený zezadu na hranici velkého vápna Ručka, dobře kopnutý trestný kop Kopřivy  gólman Lampárek vyrazil. V 44. min. vybojoval v půli hřiště míč Beran, poslal míč Jedličkovi, který skvěle vybídl k zakončení do vápna Münzbergera a ten podle brankařova těla srovnal k zadní tyči poločasový stav na 1 : 1. V první půli byly Holice mírně lepší a zaslouženě vyrovnaly. Do druhé půle nastoupily Svitavy s tlakem, jehož vyvrcholením byly dvě tutovky Čížka v 56. min. a v 68. min., při nichž se zaskvěl brankař Holic Branda, zejména při druhém zákroku míč vyrazil nad spojnici břevna a tyče. Posléze se hra vyrovnala a začaly vystrkovat drápky Holice. V 79. min. jedovka Jedličky skončila těsně mimo brankovou konstrukci, v 81. min. Jedlička vybídl Jeřábka k úniku, jeho přetažený centr šikovně Krpata poslal do branky, ale domácí obrana jej stačila odklidit do bezpečí. No a v 82. min. Jeřábek poslal do uličky Ručku, jemuž v zakončení včasným zákrokem zabránil svitavský Lampárek. Závěrečný nápor domácích již nic nepřinesl, a tak se body po právu dělily na obě strany. Nehrál se sice nijak super oslnivý fotbal, ale obě mužstva měla zájem hrát a útočit, což znamenalo, že se bylo stále na co dívat a zápas měl spád. Jen malou vsuvku pro všechny škarohlídy z internetové diskuse, nevím kolik z Vás se bylo podívat ve Svitavech, ale výkon podaly Holice velmi solidní a potvrdily, že herně se snad začínají opět zvedat. Nelamte nad kluky hůl, makali jak o život a potvrdili, že jsou na prvním místě oprávněně.

SK Holice : Branda – Žák, Pištora, Kopřiva Skalický – Krpata (90. Kučera), Jedlička, Beran, Münzberger (74. Starý)– Chvála (80. Jeřábek), Ručka